Майдан 2014 рік

До вашої уваги розповідь учительки історї мгр. Валентини Глушак про те як Школа Українознавства ОУА "Самопоміч" у Нью Йорку допомагає Україні

Дорогі батьки,

Хочемо висловити вам подяку за зібрані кошти на потреби Українському війську через доброчинну організацію 'Львівський Лицар'. У суботу 8го листопада нам вдалося зібрати $515, а це один бронежелет для вояка. Наша мете $1500 на найнеобхідніше: ще один бренежилет і 5 касок. Якби так сталось і ми би назбирали більше, то ці гроші будуть передані волонтерам на придбання термобілизни.

Також хочемо нагадати, що якщо хтось має вдома GPS навігатори, телефони Androids 7,8 та радіо-няні (англ. baby monitors), якими ви вже не користуєтесь, просимо приносити в канцелярію Школи. Ця вживана техніка буде передана на потреби нашої Армії.

Щиро дякуємо за ваші пожертви і бажання допомогти.

З повагою,

Адміністрація Школи

контакт: Ксеня Ференцевич

xferencevych@gmail.com

Школа Українознавства у Ню-Йорку присвятила навчальний день «Майданові», вітала гостя з Майдану

НЮ-ЙОРК. 1 лютого 2014 року – Бажаючи краще освідомити і в глибшому контексті представити учням напружені та історичні події в Україні, Школa Українознавства ОУА «Самопоміч» присвятила навчальний день темі Майдану в суботу, 1 лютого ц.р. Програма дня зосереджувалася над дискусіями по класах і включала розповідь очевидця протестів, Нардного депутата України, Олега Медуниці. Свою спільну підтримку Майданові показали усі учні і вчителі синіми і жовтими стяжками зав'язані навколо рук, a дискусії закінчилися хвилиною мовчання за загиблими на Майдані та молитвою за збереження миру і підтримки Майдану.

Протягом дня, молодші учні (Дошкілля, 1-5 клас) разом зі своїми вчителями обговорювали ситуацію в Україні і розглядали такі теми: що таке Майдан; чому люди там так довго стоять; за що багато людей віддали свої життя; що таке герой і які його моральні якості; що таке основні права людини і як їх порушує теперішнє керівництво України; та інше.

Перед полуднем, старші учні (6-12 класи) мали унікальну нагоду послухати виклад О. Медуниці, Народного депутатa України, який розповів про розвиток Майдану і останні події там. Депутат O. Медуниця, 42, з міста Суми, є членом партії «За Україну», фракція «Батьківщини» у Верховній Раді, був обраний у 2012 р. і зараз служить як заступник коменданта Майдану.

У переповненій людьми клaсі, О. Медуниця, за фахом вчитель, представив учням стислий підсумок подій про протест-революцію який зараз починає третій місяць. Він наголосив, що перші мітінґувальники на Майдані були саме молоді люди, тобто, студенти, журналісти і активісти, які тaкож були перші щоб постраждати від насильства правоохоронців. Тому, після ескаляції протестів, вимоги мітінґувальників змінилися, від бажання мати асоціяцію з Європейським Союзом, до домагання цивілізованої, законної держави, яка засуджує корупцію і не толерує брутальність санкціонованого урядом. Він сказав, що окрім слів підтримки, лише активна діяльність Європи й Сполучених Штатів (замороження фондів і майна, вичерпні санкції) допоможуть сповнити вимоги Майдану, а саме, «усунути президента В. Януковича, припинити насильство у відношенню до мітінґувальників, притягути до відповідальности і розслідити всі факти про загибель людей, і припинити інтеграцію з Росією яку проводить зараз Янукович.»

Депутат O. Медуниця додав що сам Майдан є дуже самодостатній і що волонтери «не опускають руки.» Він пояснив, що Майдан цікаве явище, бо він є місто в середині міста і правдоподібно, одне з найбезпечніших місць протесту на світі, завдяки самоохороні і дбайливим добровольцям.

О. Медуниця щедро відповідав на значну кількість запитань, серед них: як сприймати схизм між заходом і сходом України («Майдан – це явище всієї України»), яка прогноза Російського втручання в справах Майдану після Олімпіади («Ми цього очікуємо, що після закінчення Олімпіaди, увага Росії може переключитися на Україну...ми звичайно очікуєм напруги в Україні після 23 лютого»), про можливість великого нападу на Майдан («Операємося на власні сили...всі під Богом ходимо»), кого оберуть наступним президентом («Якби зараз були вільні чесні вибори, то їх би виграла Юлія Тимошенко. У неї найбільший рейтінг серед усіх. Якщо її не випустять, то очевидно може виграти В. Кличко; якщо не Кличко, тоді П. Порошенко або А. Яценюк.»)

Останнє запитання завдав директор Школи Українознавства Іван Макар а саме, як можуть Школа і такі як ми, допомогти Майданові? О. Медуниця відповів, що грошеві перекази підтримують Майдан і рівнож, підкреслив необхідність натискати на американських урядовців. Він заявив що публічні вислови підтримки сенаторів Джона Мекейн і Крисa Мерфі, і голови Держвного департаменту Джонa Кері, врятували Майдан,

«бо чесно кажучи, якби не тиск і не принципова позиція політичних лідерів Сполучених Штатів, Майдан би вже давно розігнали.»

2 лютого, учні та вчителі ШУ взяли участь у Панахиді за тих які загинули на Майдані, як також за жертви бою під Крутами у 1918 р. Панахида відбулася у храмі св. Юра, що на 7-ій вулиці у Ню-Йорку.

У зв'язку з такими навчальними програмами які зосереджуються над сучасними подіями в Україні, як також громадською активністю, учні ШУ у Ню-Йорку мають надзвичайну можливість безпосередно дізнатися про те, що відбувається на їхній батьківщині. В наслідку цього, вони стають носіями правди про Україну в американському суспільстві, та завжди готові якомога допомогти.

Фото: Народний депутат України Олег Медуниця під час візиту до школи Українознавства Самопоміч в Нью-Йорку. (фото: К. Ференцевич)

11 Клас в Українському Інституті Америки

25 жовтня учні 11-го класу під проводом учельки історії Валентини Глушак відвідали Український Інститут Америки, щоб подивитися вивставку "Майдан. Україна. Дорога до Волі", яка приїхала до нас із Києва.

Учні побачили картини, плакати, фотографії та фільм українських артистів, які брали участь у Революції Гідності на Майдані у Києві цієї зими. Також там були представлені артефакти, такі як щити, якими захищалися герої Майдану від куль, медична каска волонтерів, шина, бруківка із вулиць Києва та тагато іншого.

Ця виставка вже побувала в Берліні та Лондоні.