Відзначення 82-ї річниці Голодомору у школі Українознавства 

21 листопада 2015 року.


Нью-Йорк - 21 листопада 2015 року

контакт: Валентина Глушак (фото та відео Валентина Глушак)


    "Це є наш обов'язок розказувати про те, що сталося в Україні у 1932-1933-х роках. Голодомор в Україні замовчували роками. Зараз ми з вами мусимо розповідати правду про історію нашого народу, щоб світ знав про Геноцид проти українців. А хто як не ми?!" - з такими словами звернувся до учнів директор школи Іван Макар.


    Вже вкотре наша школа вшановує пам'ять жертв Голодомору-Геноциду в Україні у 1932-1933 роках.


    Учні 12-го класу зачитали вірші присвячені всім невинним жертвам Голодомору. Запаленою свічкою, молитвою та хвилиною мовчання, школa віддалa їм свою пошану. За один рік, з 1932 по 1933 рік, близько 10 мільйонів українців загинули голодною смертю від штучно створеного Голодомору - Геноциду, який був направлений проти українського селянства. Саме селяни були головними носіями української мови та хребтом української нації. Голодомор знищив мільйони, та не зміг зламати Український дух та волю.


    По закінченні церемонії у школі, учителі, учні та батьки, разом з українським товариством Нью-Йорку та околиць, церковними та громадськими діячами, взяли участь у Літургії в храмі Св. Патрика.

Школа отримала подяку від Українського Конгресового Комітету Америки (УККА) за активну участь у подіях про вшанування пам'яті жертв Голодомору (дивись нижче)

Відкриття пам'ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні.

Вашингтон - 7 листопада 2015 року

контакт: Валентина Глушак (фото Валентина Глушак)


    7 листопада 2015 року відбулася історична подія для всієї України та українців, які проживають за кордоном - у столиці Америки, Вашингтоні - відкрили пам'ятник жертвам Голодомору/Геноциду в Україні 1932-1933 років.


    Наша школа також взяла участь у цій урочистій цeремонії, зокрема директор школи Іван Макар з родиною, учні, їхні батьки та вчителі.


    День закінчився приємним сюрпризом для наших школярів. Учні з 9-го та 10-го класів мали нагоду сфотографуватися з Першою Леді України, пані Мариною Порошенко. Це були Володя Садовий (10-й клас), Максим Турко (9-й клас), Василь Хабайлюк (9-й клас), Олексій Мисюк (9-й клас), Петрунів Андрій (9-й клас) та Тарас Лапан (9-й клас).
Організація Об'єднаних Націй Відзначає Річницю Голодоморy в Україні 

1932-1933 років


Річниця Голодомору в Україні 1932-1933 років була відзначена в Організації Об'єднаних Націй - 9 грудня 2015 року, під час тижня визнань геноциду у минулому у різних куточках Землі. Учні 3го, 4го, 6го, 10го та 12го класів Школи Українознавства Самопоміч декламували вірші і молитви в пам'ять про жертв трагічних подій історії України.


https://goo.gl/photos/TFtDXG3hUKRMA8bj7