Голодомор. Колос правди.
Контакт: Дарія Козак-Тимець

B суботу 22-го листопада 2014 року українська громада Нью-Йорку відзначила 81-ту річницю Голодомору-Геноциду в Україні 1932-1933 років. З цієї нагоди учні, вчителі та батьки Школи Українознавства зібралися у великій залі школи, де коротенькою програмою відзначили цю трагічну подію історії України.

Директор школи Іван Макар звернувся до присутніх з промовою про Голодомор, про важливість памятати за мільйони українців померших від голодної смерті на своїій щедрій землі, за протистояння відкритій брехні окупантів, замовченню і перекрученню фактів історії , про боротьбу за гідність і свободу України.

Для дітей сьогодення, які не знають значіння слова голод, неможливо уявити й неможливо повірити в те, що сталося з мільйонами українців які загинули від голоду. Це – чверть населення нинішньої України. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, тисяча - щогодини, майже 25 тисяч - щодня…
Присутні молитвою та хвилиною мовчання помянули душі померлих від голодної смерті , а також Героїв Небесної Сотні та тисячі відомих і безіменних героїв України які віддали своє життя за нашу свободу .
Учні 11 класу підготували поетичну постановку про Голодомор  під назвою Маленька Поема про Велику Біду. Пригравали на скрипці вчителька Анастасія Антонів а на фортепіяні вчителька Еля Романишин.

Діти запалили свічку пам'яті .

Після спільної молитви учні Школи взяли участь у поході та соборній панахиді в кафедрі Св. Патрика де разом з живими свідками Голодомору пронесли колосочки правди.

 відео до вашої уваги