Грудень 2013 р.


контакт: Ксеня Ференцевич

xferencevych@gmail.com

Вшановано пам’ять жертв Голодомору в Школі Українознавства у Ню-Йорку

   Ню-Йорк – Учні, вчителі й адміністрація Школи Українознавства ОУА «Самопоміч» у Ню-Йорку, з'єдналися з українцями світу у суботу 23 листопада і відмітили 80-ту річницю великої трагедії геноциду українського народу, «Голодомору».  Під проводом директора Івана Макара, члени школи спільно вшанували пам'ять 7-10 мільйонів жертв штучного голоду 1932-1933 рр.


   Урочисту програму розпочав директор І. Макар короткою і доступною розповіддю про історію Голодомору.  «Ми тут стоїмо сьогодні як доказ що Сталінові не вдалося знищити український нарід, бо ми тут сьогодні вшановуємо цих людей що загинули.  І ми тут в нашій українській школі пам’ятаємо і вчимо про наш голод і це розповсюджуємо по цілому світі – щоб не було країни, щоб не було особи яка б заперечила, що це сталося», сказав І. Макар.


   Після промови, директор засвітив свічку солідарности та перевів одно-хвилинну мовчанку і спільну молитву в пам'ять загиблих.  Відтак, учні Наталії Єзерської з третьої кляси задеклямували вірші О. Кротюк «Співають коники у житі» та Л. Любарської «Хлібчик запашний», а музичні інтерлюди відіграла на фортепіано Настя Антонів.


    Присутні мали унікальну можливість спостерегти вручення грамоти учневі дев'ятої кляси Юрієві Голіятові за третє місце яке він здобув у конкурсі проведеного Комітетом поширення правди про Голодомор.  У зв'язку з умовами конкурсу, Ю. Голіят запроектував монтаж прозірок-фотографій на яких представлено зворушливі і шокуючі зображення Голодомору. Запрошується читачів подивитися на відео-монтаж за адресою: ukrainianschoolnyc.org.

    На кінець, директор Макар попросив учнів і присутніх батьків не забути жертв Голодомору, особливо в цей час американського свята «Дня подяки», коли роздумуємо про наше щастя і добробут.  «Дякуємо Богові за те, що нам їсти дає, що маємо родину, що можемо з'їсти індика... в цей час подумайте також про тих дітей, і тих людей які стратили своє життя 80 років тому», сказав І. Макар. Він рівнож намовив молодих ширити правду про український геноцид в американських школах, «адже загинуло 7-10 мільйонів невинних людей».

    Після програми, численна кількість школярів приймала участь в урочистій процесії котра відкрила соборну панахиду в пам'яті жертв Голодомору, яка відбулася у катедрi св. Патрика що на 5-ій авеню.

Навчання відбувається по суботах, від 9 ранку до 1      пополудні. Школа знаходиться за адресою 215 E. 6th Street, New York, N.Y. 10003.  Детальніші інформації появляються на шкільному «веб сайті»:  www.ukrainianschoolnyc.org.


Зліва: члени 3-ої кляси деклямують, стоїть з переду директор І. Макар, при фортепіано Н. Антонів (фото: Олена Фурда)
Учні Школи Українознавства водять процесію у св. Патрика (фото: Христя Ґорська-Макар)Учень 9-го класу Школи Українознавства Юрій Голіят став одним з переможців конкурсу творів на тему Голодомору. Конкурс був проведений Комітетом
поширення правди про Голодомор восени 2013 року. Відео можна переглянути
тут.