Шевченківське свято - Вінок Кобзареві 


"Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине...

От де, люди, наша слава

Слава Україні !"

Тарас Шевченко

контакт: Дарія Козак-Тимець (фото Юрій Антонишин)

Нью-Йорк 12 березня 2016 року


    Багаторічною доброю традицією стало проведення учнями школи  Українознавства Об'єднання Українців Америки "Самопоміч" у Нью- Йорку заходів, присвячених Дню народження Тараса Григоровича Шевченка. У суботу, 12 березня 2016 року в залі школи учні, батьки і гості стали глядачами святкового концерту присвяченого 202 річниці від дня народження Великого Кобзаря.

    

Директор школи мгр. Іван Макар вiдкрив програму концерту словом - привітанням про життя і творчість Тараса Шевченка одного з найбільш шанованих в Україні й відомому у всьому світі поета, прозаїка, художника. Пророка, який подарував безліч заповідей своїм нащадкам, що актуальні і в наші дні, дні коли найкращі сини і дочки виборюють свободу і незалежність України.


    Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто заплатив найдорожчим за її волю. Іван Макар закликав учнів школи бути гідними спадкомцями талановитого  українця, використовувати всі свої здібності і таланти, добре вчитися, бути активними громадянами своєї нації, сильними духом і любити рідну Україну як любив її Тарас.

"Учітеся, брати мої,

Думайте, читайте,

І чужому научайтесь,

Свого не цурайтесь!"


    У вінок Кобзареві юні виконавці "вплели" невмирущі поетичні рядки Великого Пророка, театралізоване дійство та пісні на слова поета. Програми учнів молодших класів: Дитинство Тараса", "Поклін тобі, Тарасе", " Наша пісня, наша дума не вмре не загине", "Цікаве про Шевченка"  повернули присутніх у далекі минулі роки життя поета.


    Вихованцi старших класів виступили з програмами "До мертвих і живих..., "Вічне слово Тараса", "Незабутній Кобзар", "Шевченко і Майдан", "Воскресни мамо", поєднуючи минуле з сьогоденням, коли цінності за які боровся усе своє життя Великий  Кобзар актуальні  нині як ніколи.


    Учнівський хор, пiд диригуванням Елi Романишин та супровід на форпепіано вчительки Насті Антонів виконали твори на слова поета. Святo Кобзаря закінчилося виконанням Шевченкового "Заповіта" та Державного Гiмну України.