Його доля Україною зваласяhttps://youtu.be/Hxss7rskNDI


репортаж: Дарія Козак-Тимець

фото: Андрій Коваль (фотогалерея тут)


"Учітеся, брати мої,

Думайте, читайте,

І чужому научайтесь,

Свого не цурайтесь!"

Тарас Шевченко


    Нью-Йорк. У cуботу 7-го березня 2015 року в Школі Українознавства ОУА "Самопоміч" відбувся концерт присвячений 201-й річниці від дня народження Великого Кобзаря.

   Шевченко входить у наше життя так просто, як приходять найближчі друзі. З журливими піснями, які співала нам мати, розповідями наших дідусів і бабусь, через Шевченківські творчі турніри у школі, де, задля відповіді на десятки заданих запитань, необхідно було перечитати всього "Кобзаря".

   Без сумнiву, як не можна уявити української домівки без Шевченківського "Кобзаря", так і не можна уявити виховання молодого покоління без посилання на пророчi твори поета. Здавна, ми маємо родинну та шкiльну педагогiку, отже з раннього дитинства, долучаючись до всього народного, вбираючи в кожну клітинку душі дух героїчності, національної свiдомостi та духовності, діти нашi виростають не лише гiдними продовжувачами свого роду й родоводу, а й вірними синами і дочками свого українського народу.

   Концертну програму вступним словом вiдкрив директор школи мгр. Іван Макар, який наголосив на актуальностi та необхiдноcтi вивчення та постiйного звернення до багатої спадщини Великого Кобзаря саме сьогоднi, кoли Україна виборює свою незалежнiсть вiд зовнiшнiх та внутрiшнiх ворогiв.

   Учнi різних класів, разом зі своїми учителями, вибрали найближчі і найрідніші твори з багатої творчості поета. Молодші класи підготували програми: "Тарасові квіти", "Поклін тобі, Тарасе". Вихованцi старших класів - "Мені тринадцятий минало", "Що я знаю про Шевченка","Чи знаєтe Ви, що...", "Портрет Шевченка", "Шевченко і Майдан". У виконанні дітей пpoзвучали вірші і пісні на слова поета. Учнівський хор, пiд диригуванням Елi Романишин та супровід на форпепіано вчительки Насті Антонів,

виступив з цікавими сучасними обробками творів Великого Кобзаря.

Особливо зворушливою була програма учнів 9-10 класів "Його Доля Україною звалася". Окрiм декламування віршів Шевченка та музичних номерiв, прозвучала й молитва за Україну, а також вiдбувся показ документальної хронiки сучасних подій в Українi, мiцно поєднуюючи часи  Шевченка з сьогоденням.

   Провела концерт вчителька старших класiв мгр. Валентина Глушак. Успiшному проведенню свята сприяла його вдала органiзацiя, за активної участi спiвголiв батькiвського комiтету Ярини Глум та Iрини Бручківської. А завершилося Шевченкове свято спiльним урочистим виконанням "Заповiту" Пророка та Державного Гiмну України.