Березень 2014 р.

контакт: Ксеня Ференцевич

xferencevych@gmail.com


Відбувся ювілейний Шевченківський концерт

в Школі Українознавства у Ню-Йорку


Ню-Йорк – У суботу 8 березня, відбувся величавий концерт учнів Школи Українознавства «Об'еднення Українців Америки» Самопоміч, присвячений 200 літтю від дня народження незрівнянного українського поета Тараса Шевченка.


Свято, під назвою «Поклін, тобі Тарасе», відкрив директор Іван Макар словами про великого кобзаря, духовного батька українського народу.  І. Макар наголосив, що заклики T. Шевченка які появляються у рядках його творів ХІХ століття, безперечно стосуються сьогоднішної України.  Українці сьогодні «боряться за гідність, справедливість і за можливість створити нове життя, та щоб панувала своя правда і сила і воля,» сказав директор I. Макар.  Вступне слово заключено спільною молитвою і хвилиною мовчання в пам'ять жертв Євромайдану.


Програма, якою вміло вела вчителька історії Валентина Глушак, охоплювала цілий діапазон творів Tараса Шевченка, в традиційних і не традиційних варіaнтах.  Виконано поеми, наприклад, «Тополя» (6 і 7 класи), «Перебендя» (10 клас) і «Наймичка» (9 клас); пісні, напр., «Садок вишневий коло хати» (4 і 5 класи) і «Зацвіла в долині червона калина» (дошкілля і 1 клас); та оригінальні точки «Біографія Т. Г. Шевченка» (8 клас), «Як ми розуміємо Шевченка» (3 клас) і «Від Шевченка до Майдану» (12 клас).  На кінець, під керівництвом вчительки співу Елі Романишин, учні школи відспівала «Заповіт». Акомпанувала піаніст Настя Антонів.


Ще слід згадати про чепурну виставку автопортретів T. Шевченка яка вітала публiку при вході до концертної залі.  Експозицію, п.н. «Шевченко – художник», запроєктував вчитель культури, Михайло Барабаш, сам художник.  Про T. Шевченка М. Барабаш сказав, «Він був не тільки поетом, а був геніяльним, великим малярем, мистцем, художником...Шевченко за своє життя зробив дуже багато портретів, білше 50 портретів, і на даній експозиції розміщено десь 10 автопортретів виконані різною технікою.»


Від світлички, що під проводом 83-го відділу Союзу Українок Америки, до матурального класу, кожен учень і вчитель своїми зусиллями і талантами показав належну і гідну пошану цьому неперевершеному героєві української літератури.


Багатогранне ювілейне Шевченківське свято завершилося українським національним гимном, який зворушив не одного з присутніх до сліз.

Навчання відбувається по суботах, від 9 ранку до 1 пополудні. Школа знаходиться за адресою 215 E. 6th Street, New York, N.Y. 10003.  Toчніші інформації появляються на шкільному «веб сайті»:  www.ukrainianschoolnyc.org.


Святкова програма та знимки

Шевченків 'Заповіт' та Гімн України у виконанні вчителів та учнів школи.
Вибіркові відео можна також переглянути
на YouTube каналі школи