Давня українська традиція писанкарства продовжується. На уроці української культури учнi 8-11ікласів створили стправжі дива.


...І я поплив у світ дитячих мрій,

на білі колискові оболоні:

котились писанки з гори -

ясні сонця у мамині долоні.


https://drive.google.com/folderview?id=0Bw-7n7xYu8web1BPWFRvMjExWXc&usp=sharingУрочисте Святе Причастя у Церкві Св. Юра Нью-Йорк 3-го Травня.
Нью-Йорк, Церква Св. Юра. 3-го травня 2015 року.

22 хлопчиків та дівчаток вихованців шкіл Українознавства Самопоміч та СУМ у Нью-Йорку стали особливим додатком до ранкової Недільної Літургї 3-го травня. У цей сонячний травневий день маленький Ісусик знайшов місце у душах схвильованих діточок коли під час Божественної Літургії вони урочистo прийняли таїнство святого Причастя.


Свято для дітей розпочалося ще день наперед - 2-го травная, коли діти отримали святу тайну Сповіді. Мунулі три роки діти щосуботи готувалися до цього дня під опікою Сестри Юлії Брониської котра викадає релігію, та учителів молодших класів школи Українознавства Самопоміч.

Діти уважно слухали Службу Божу. Отець Бернард Панчук настановив дітей під час проповіді: "Радіють діти, радіють ангели, радіє сімя, радіє церква! Зараз можете почати жити з Христом - від нині і довіки".

Таїнство Євхаристії - це найбільша і найважливіше Таїнство Церкви увінчує участь християнина в Божественній Літургії. Господь наш Ісус Христос дав нам таку поживу й напиток у пресвятій Тайні Євхаристії, які не тільки утримують наші душі в надприродному житті ласки, але також запевнюють нам осягнення остаточної мети, тобто злуки з Богом і учасництво в Його Божому житті й безмежному щасті. Таке каже Христос Спаситель до апостолів а також до кожного з нас:«Якщо не споживатимете тіло Чоловічого Сина й не питимете Його Кров, не матимете життя в собі» (Йо. 6, 53).

На завершення, діти, Сестра Юлія, та Отці церкви Св. Юра зібралися разом до пам"ятної знимки.
У Школі Українознавства лунає останній дзвінок 

2014-2015 шкільного року


https://drive.google.com/folderview?id=0Bw-7n7xYu8weanpPa0xyMkEybU0&usp=sharing


репортаж: Дарія Козак-Тимець

фото: Андрій Коваль (фотогалерея тут)


У суботу 6 червня в Школі Українознавства ОУА "Самопоміч" у Нью-Йорку пролунав останній дзвінок шкільного 2014-2015 року. Вже понад 65 років школа є тією кузнею де гартується наша молодь, плекаючи любов і знання до рідної культури, історії та традицій українського народу, християнської віри.


Традиційно навчальний рік завершився Святою Літургією у храмі Святого Юра, після чого  відбулося урочисте закриття навчального року в залі академії.

Директор школи мгр. Іван Макар привітав присутніх з успішним закінченням навчального року, подякував учням, вчителям і батькам за невтомну працю. "Тільки добре вивчаючи наше минуле, ми зможемо впевнено крокувати у майбутнє", - наголосив пан Макар.


Гучними оплесками зустріли лунання остатнього дзвінка, молитвою-подякою і виконанням Гімну України завершилося свято. Школа з радістю відкриє свої двері для нового навчального року 19 вересня 2015 року. Запрошуємо всіх бажаючих і просимо поширити цю інформацію.


Навчання відбувається по суботах, від 9 ранку до 1 пополудні. Школа знаходиться за адресою 215 E. 6th Street, New York, N.Y. 10003. Toчніші інформації можна знайти на шкільній веб-сторінці www.ukrainianschoolnyc.org.