Різдво у Нью-Йоркській Школі Українознавства  


Контакт - Дарія Козак (е-почта dak2029@med.cornell.edu)

Фото - Андрій Коваль


"Запаліть різдвяні свічі,

Хай в душі засяють зорі,

Хай до серця таємниче

Радість заговорить."Нью-Йорк 12 грудня 2015 року. Зберігаючи вікові традиції свого народу, учні Школи Українознавства Об'єднання Українців Америки "Самопоміч" Нью Йорку підготувались до зустрічі з новонародженим Ісусом. Програму святкування Різдва Христового розпочали вже традиційним передріздвяним концертом для української громади Нью Йорку.


Директор школи мгр. Іван Макар звернувся до присутніх із вступним словом про багаті вікові традиції святкування народження Христа в Україні, про важливість зберігати і продовжувати їх для наступних поколінь. В пам'ять героїв які загинули за свободу України і в знак солідарності з братами і сестрами на рідних землях, присутні запалили вогні  різдвяної ялинки та хвилиною мовчання вшанували їх пам'ять.


Програму концерту, котрий вела учителька історії мгр. Валентина Глушак, відкрили учні четвертого і п'ятого класів колядою "Добрий вечір тобі, пане господарю". Виступи молодших дітей перепліталися з виступами старших, але єдналo усіх радість прославлення Дитятка Божого Ісуса, багатство і колорит традицій святкування Різдва з різних куточків України.

"Свято Миколая" у виконанні другого і третього класів, "Срібна зірка" у програмі другокласників, надвечіря в селянській хатині, святкування Щедрого вечора в Карпатах, коляда "Ой на Дніпрі, на Йордані" у виконанні шостого і сьомого класів немов у кaлейдескопі показали всe розмаїття українського Різдва. Дошкілля і учні першого класу задзвеніли радістю "Коляд-колядниця", "Дзінь-дзілінь", а наймолодші діти "Світлички" 83-го відділу Союзу Українок Америки ще більше звеселили серця присутніх колядкою "Бог ся раждає". "Вертеп " у майстерному виконанні старшокласників повернув нас в історичне минуле, час народження Спасителя. Боротьба між силами Добра і зла актуальна сьогодні як і тисячі років тому. Воїни Світла встали на захист новонародженого дитятка Ісуса, і стоять по-нині на сторожі захисту миру і спокою як в Україні так і по цілому світу.


Хочеться побажати усім нам словами дітей із Вертепу:


"Прощавайте, добрі люди,

Вже від нині спокій буде.

Щиро Господу моліться,

Доброти й любові вчіться.

Забудьте в серці горе чорне,

Беріть до рук весняні квіти.

Хай радість душу вам огорне-

Христос родився! Гей, славіте!

Христос родився! Слово Боже

Втілилося, живе між нами.

Яка ж нас сила переможе,

Як ми підем його слідами?"


Відео вашої уваги відео на шкільному каналі Youtube ТУТ