«Слава Богу!» — заспіваймо.

Контакт: Дарія Козак-Тимець (е-почта dak2029@med.cornell.edu)
У передріздвяні дні коли не лише Земля,  але і вся Вселенна завмирають в очікуванні  народження Сина Божого у Вифлеємі і слова «з нами Бог» наповнюють радістю наші душі, коли небесне благовістя про мир по-особливому сприймається серцем, учні Школи Українознавства Об'єднання Українців Америки "Самопоміч" Нью Йорку підготували для української громади традиційний передріздвяний концерт.


З вступним словом привітанням з  Різдвoм Христовим до присутніх звернувся Директор школи, Іван Макар. Він розповів про багаті традиції святкування Різдвяних свят в Україні. Про особливість цьогорічного свята. Про допомогу яку організовано у школі на підтримку української армії.


Ми живемо у важкий час, коли на Сході України триває неоголошена війна, новітні герої сьогодення рішуче захищають свою землю, свою Батьківщину від іноплемінників і своїх внутрішніх ворогів. У теперішній час у нас одна думка і одне бажання – щоб в Україні утвердився мир. Приходять на згадку слова колядки повстанців УПА яку співали нам батьки.


Сумний був святий вечір

В сорок шостім році:

По всій нашій Україні

Плач на кожнім кроці

Сіли до вечері

Мати з діточками

Замість мали вечеряти

Облились сльозами.

“Мамо де наш тато”, -

Діти ся питають.

- Чому з нами не сідають,

- Чом не вечеряють.

“Тата вороги вбили,

Села попалили.

Ті прокляті яничари

Руїни лишили”.


Неможливо підрахувати – скільки безневинно постраждалих, знедолених, закатованих, убитих розкиданих по білому світу борців? Вони незнаними, тихо сплять вічним сном у глибоких могилах на сільських цвинтарях, по лісах, у вічних мерзлотах дикої півночі. Через пекло війни, через усі полони, вони йшли і йдуть сьогодні до свого Вифлиєму.

Директор школи, Іван Макар попросив засвітити шкільну святкову ялинку почесному гостю свята Преосвященного Владику Стемфордської Епархії Кир Павла Хомницького. Ялинка була засвічена в пам'ять героїв,  які загинули за свободу України і в знак солідарності з нашими братами і сестрами на рідних землях. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих героїв.

До святкового концерту учні і вчителі готувалися заздалегідь, прикладаючи  всі свої навики і таланти. Батьківський комітет співголова п. Ярина Глум і Ірина Бручківська організували батьків для оформлення святкової зали і приготовили сніданок для присутніх.


            Вертеп у виконанні старшокласників зачарував усіх присутніх. Батьки і гості підхоплювали кожну колядку, а наймолодші затамувавши подих не зводили очей з виконавців. Чудові костюми і мистецьке виконання самодіяльних акторів повернули всіх нас у час народження Божого дитятка. Жорстокість і підступність царя Ірода (у чудовому виконанні Юрія Антоніва), завжди непрошена Біда (у виконанні Христини Боднар), непідкупна Смерть (Юрій Голіят), залишаються актуальними сьогодні , як і дві тисячі років тому. Майстерність і самобутність виконавців, творче натхнення, відданість і любов вчителів можна було побачити у кожному виступі. Дошкільнята разом з першокласниками, так щиро заколядували колядку "Коляда", що на їхнє прохання  "дайте дядьку пятака", руки почали шукати чим заплатити таким довгоочікуваним колядникам. Учні другого і третього класу завіншували присутнім і привітали всіх піснею "На зустріч Миколаю".

Колядки :"По всьому світі сталась новина", " В Виілиємі  днесь новина" у виконанні середніх класів ще більше добавили святкового настрою гостям.


Віншування, колядки, сценки сплелися  в єдину пісню прослави Бога, наповнюючи серця присутніх радістю Благовісту.

Та найбільше оплесків зібрала наша малеча  з "Світлички" 83-го відділу СУА, очолюваної п. Мотрею Міланич, вчителька    п. Дарія Дроздовська, виховна референтка п. Дарія Генза.

На завершення концерту учні усіх класів і присутні у залі радісно заспівали "Бог Предвічний народився"(Диригент п.Еля Романишин, піаніст др. Марта Мачай, ведуча п. Валетина Глушак)

«Слава Богу!» — заспіваймо,

Честь Сину Божому

Господеви нашому — : Поклін віддаймо


Відео  та  знимки до Вашої уваги (фотограф Андрій Коваль)