Грудень 2013 р.                                                                                                  контакт: Ксеня Ференцевич

xferencevych@gmail.comРіздвяний концерт у Ню-Йорку присвячений Євромайданові    НЮ-ЙОРК – Учні Школи Українознавства ОУА «Самопоміч» радісно привітали різдвяну пору святковим концертом у суботу, 14 грудня 2013 р.  У переповненій залі Академії св. Юра, присутні мали нагоду насолоджуватися програмою колядок і віршів та представленням захоплюючого вертепу у виконанні учнів старших кляс.


    Як вже за звичай, відкрив концерт привітальним словом директор ШУ Іван Макар.  У вияві солідарності з Євромайданом який триває у Києві, директор І. Макар засвітив різдвяну ялинку і присвятив шкільний концерт всім на Україні хто зараз демонструє за людську гідність, свободу від корупції, і ближчі зв'язки з Європою.  Звернувши увагу на лямпу яка представляла Вифлеємський вогонь, директор І. Макар сказав, «Нехай цей вогонь огріває наших братів і сестер які стоять на майдані, і працюють для кращої України.» Емоційно заспівавши український національний гимн «Ще не вмерла Україна», зібрані розпочали святкову програму, якою вела Валентина Глушак, вчителька історії.


    Насамперед, відкрили концерт учні 6 і 7 кляс традиційним різдвяним віншуванням.  Потому, під проводом своїх вчителів, учні нижних кляс, мов кольорові нитки тканини переплітали виступи колядок і віршів про Різдво і Миколая.  Дириґувала їх вчителька співу Еля Романишин, а на фортепіяні супроводжала д-р Марта Мачай.


    У другій половині програми, учні вижчих кляс зворушили публіку своїм вражаючим виконанням вертепу.   Хлопці і дівчата котрі відіграли головні ролі, вміло і з переконанням передали історію чуда народження сина Божого під загрозою римського царя Ірода.


    Концерт завершився виступом шкільного хору під проводом Е. Романишин, який заспівав «Коляда» слова Г. Канич і музики С. Петросяна.  Директор І. Макар склав подяку всім за співпрацю, та від шкільної дирекції побажав, «Кріпкого здоров'я, Багато щастя, Чистої води в криниці, У полі ярої пшениці, Хліба й солі на столі, І погоди на душі! Христос Рождається!»  На кінець, всі присутні спільно заколядували «Бог Предвічний».


    Протягом концерту, батьківський комітет під керівництвом Ярини Глум, пропонував присутним смачне печиво і солоке.  Рівнож, член комітету Катя Наливайко, зорганізувала благодійну лотерею на користь Школи Українознавства.  Щасливі переможці отримали кошики-виграшки, а всім школярам подаровано солодощі.
Навчання відбувається по суботах, від 9 ранку до 1 пополудні. Школа знаходиться за адресою 215 E. 6th Street, New York, N.Y. 10003.  Toчніші інформації появляються на шкільному «веб сайті»:  www.ukrainianschoolnyc.org.
'Милий Господарю' у виконанні учнів школи Українознавства (ОУА) "Самопоміч" 14 грудня 2013 рокуhttp://imageshack.com/a/img713/4740/2mjt.jpg
http://imageshack.com/a/img43/5276/6lll.jpg
http://imageshack.com/a/img29/677/jzo9.jpg
http://imageshack.com/a/img203/3517/fpyp.jpg
http://imageshack.com/a/img62/6537/2sk8.jpg
         
http://imageshack.com/a/img209/3015/fi2c.jpg
 
http://imageshack.com/a/img35/3550/o1qy.jpg
http://imageshack.com/a/img6/8755/t449.jpg
http://imageshack.com/a/img4/1365/fuo2.jpg