Вересень 2013 р.

контакт: Ксеня Ференцевич

xferencevych@gmail.com


«Перший дзвінок» відкриває 64-ий навчальний рік

Школи Українознавства Об'єднання Українців Америки «Самопоміч» у Ню Йорку


Ню Йорк – У суботу 14-го вересня 2013 р., після урочистої відправи Святої Літургії у Церкві св. Юра, відбулося відкриття навчального року Школи Українознавства ОУА «Самопоміч» на спорт залі Академії св. Юра у м. Ню Йорку.  Привітальні промови висловили директор Школи, мгр. Іван Макар й адміністратор Школи, пані Наталія Дума.  А на завершення церемонії, за звичаєм пролунав «перший дзвінок».


Щосуботи протягом року, ШУ ОУА «Самопоміч» пропонує батькам і дітям Ню Йоркської околиці навчлаьний план який скріплює і збагачує знання української мови, культури, літератури, географії й історії та який плекає духовність.  Звичайно до Школи зараховуються приблизно 200 учнів від дошкілля до 12-ої кляси.  Рівнож, відбувається «Світличка» яка діє під омофором 83-го відділу Союзу Українок Америки, для дітей від 3-ох до 5-ти років.


Директор ШУ, мгр. Іван Макар вірить що наука і знання це ключi якi відкривають учням світ.  Він заохочує молодих пильно вчитися в американській школі і не забувати, що вони нащадки славного народу. «Наші діти відрізняються від пересічного американця, бо можуть гордитися тисячолітньою історією і культурою.  Вони повинні набувати знання в українській школі, які передають кожної суботи вчителі.  Вчителі роблять усе для того,  щоб учні  «училися, думали, читали та свого не цуралися».»


До складу проводу Школи на 2013-2014 рр. входять: мгр. Іван Макар, директор, мгр. Таля Даниш, адміністративний заступник, мгр. Христина Васильків, академічний заступник, п. Наталія Дума, адмістратор Школи.   Вчителі нижчих кляс: п. Наталія Ґуґа (дошкілля), п. Уляна Ганущак (1-ша), п. Оля Кіт-Вовк (2-га), п. Наталія Єзерська (3-тя), п. Світляна Грабовська (4-та), п. Вікторія Слободян (5-та), п. Ганна Тупиця (6-та), й п. Галина Галичанівська (7-ма).  Вчителі вищих кляс (8-ма–12-ої): п. Оля Матвіїщин (мова), п. Валентина Глушак (історія), п. Настя Антонів (література), п. Сергій Шокало (географія), й п. Михайло Барабаш (культура). Релігію викладають сес. Юля Брониська і сес. Віра Юлик, співом провадить п. Еля Романишин а бібліотекою завідує п. Зоряна Винар.


Вчителі та адміністратори, при допомозі батьківського комітету присвячують зусилля, час і увагу учням з наміром і надією виховати освічених та свідомих громадян українського походження.  Тому, разом з традиційною навчальною програмою, Школа влаштовує культуральнi, мистецькі й розважальні імпрези та приймає участь у суспільних акціях.  Календар цьогорічних подій включає:

·       Карнавал:  2-го листопада 2013 р.

·       Відзначення 80-ої річниці Голодомору:  23-го листопада 2013 р.

·       Різдвяний концерт: 14-го грудня 2013 р.

·       Свято з нагоди 200-ліття від народження Шевченкa: 8-го березня 2014 р.

·       Гагілки: 20-го квітня 2014 р. 


Школа Українознавства ОУА «Самопоміч» у Ню Йорку існує вже 64 літ завдяки праці й підтримці сотень попередніх вчителів, адміністраторів й батьків.  Слід згадати також постійну духовну опіку всечесніших отців Церкви св. Юра як також щедру фінансову підтримку товариства «Самопоміч».Навчання відбувається по суботах, від 9-ої ранку до 1-oї пополудні. Школа знаходиться за адресою 215 E. 6th Street, New York, N.Y. 10003.  Детальніші інформації появляються на шкільному веб сайті:  www.ukrainianschoolnyc.org.