Листопад 2013 р.
контакт: Ксеня Ференцевич
xferencevych@gmail.com


Повернувся «Осінній Карнавал» до Школи Українознавства у Ню-Йорку


Ню-Йорк – У суботу, 2 листопада в Академії св. Юра що на 6-ій вулиці у Ню-Йорку, вібувся традиційний «Осінній Карнавал» для учнів 1 до 7 кляс та передшкілля Школи Українознавства OYA «Самопоміч».  Після гураґану «Сенді» котрий змусив організаторів відкликати карнавал минулого року, школярі й їхні батьки були раді знову привітати це унікальне осінне свято.

Почавши приблизно 20 років тому, «Осінній Карнавал» є ініціятивою Батьківського Комітету ШУ який цим влаштовує день розваг для учнів нижніх кляс.  Рішено відбути карнавал при кінці жовтня або на початку листопада, адже це зручна пора підчас навчального року. Перші карнавали пропонували дітям можливість майстрування i гор й забав з нагородами. Учасники і батьки частувалися перекускою, а учні вижчих кляс приходили після перерви щоб теж насолоджуватися святкуванням.

Карнавал малощо змінився протягом свого існування.  «Перше за все, це свято для дітей щоб трошки мали розваги. Батьки дуже помогли з іграшками, з призами і багато батьків прийшло сьогодні щоб прикрасити залу і зробити це дійсно - свято, свято для дітей.», сповістила Ірина Бручковська, секретар Батьківського Комітету ШУ.

Цього року, як звичайно, на тлі веселої музики діти майстрували браслети-біжутерію, малювали і прикрашували наклейками.  Школярі також мали нагоду випробувати свою спритність різними іграми: киданням мішочками і м'ячиками в цілі, електронними пінбол іграми, впійманням ґумових качок у воді і т.п.  Переможці цих гор здобували квитки яких обмінювали за нагороди, на приклад, забавочки, книжечки та іграшки котрі були подаровані батьками.  Піца, печиво та напитки з буфету підкріплювали як і малих, так і дорослих.

Найособливіша частина свята, це показ карнавальних, тобто «Галовінських» строїв.     Всі діти і навіть деякі дорослі, включно з директором і  учителями переодягнулися в костюми та величавою парадою завершили день осінних веселощів.

Батьківський Kомітет дуже вдячний всім батькам і шкільній адміністрації за підтримку та добровільні датки котрі уможливили цьогорічний «Осінній Карнавал».  Прибуток від свята піде до фонду ШУ на допомогу школі.


Навчання відбувається по суботах, від 9 ранку до 1 пополудні. Школа знаходиться за адресою 215 E. 6th Street, New York, N.Y. 10003.  Детальніші інформації появляються на шкільному «веб сайті»:  www.ukrainianschoolnyc.org.