https://youtu.be/Gk6ePrP0B6E


Новини та OголошенняЕлектронна реєстрація учнів на 2020-2021 шкільний рік відкрита. Натисніть ТУТ щоб перейти до реєстраційної сторінки


Реєстрація Учнів


2020-2021 навчальний рік у Школі Українознавства розпочинається 19 вересня

 

Слово від Директора Школи мгр. Івана Макара - 6 серпня 2020 року Слава Ісусу Христу!

 

Дорогі батьки учнів Школи Українознавства,


 

Надіємося що ви та ваші родини всі здорово та приємно проводите літо.

 

До початку навчання в нашій Українській Школі 19 вересня ще кілька тижнів, але ми активно готуємось до навчання. Формат навчання у нашому випадку буде онлайн. Ми дуже довго вагались і мали багато дискусій, але для того щоб забезпечити необхідне в умовах карантину виконання всіх норм та правил ми не маємо ні умов, ні ресурсів (людських та фінансових). Відтак ми розглядаємо наступний план навчання через платформу Zoom:


  • Щосуботи діти зустрічаються зі своїм класом та вчителем на урок, який триватиме від 60 до 120 хвилин залежно від віку дітей. Деталі ми ще аналізуємо зараз

  • Заняття починається о 10 годині ранку і триває без виключення з Zoom на короткі навчальні блоки

  • Якщо клас великий, він буде ділитись на підгрупи

  • 6 предметів старшої школи будуть ділитись по три предмети на одну суботу, де один предмет триватиме 40 хвилин. Таким чином, загальний час онлайн заняття в Українській Школі становитиме 120хв. на суботу


Ми розуміємо додаткове навантаження на батьків, яке створює онлайн навчання і тому зараз ми колективом працюємо щоб скласти програму таким чином, щоб вона підтримувала нашу основну мету цього освітнього процесу:

  • забезпечити дітям українську соціальну атмосферу та спілкування українською мовою


Ми не знаємо до якого часу ми вимушені будемо працювати дистанційно, але точно знаємо, що ми не можемо для наших дітей перервати чи втратити українське товариство та згуртованість тут в Нью-Йорку.

 

Щодо деталей перебігу навчання через Zoom ми будемо тримати вас в курсі. Попри те просимо вас зареєструвати вашу дитину/дітей на наступний навчальний рік та оплатити навчання. Реєстраційні анкети будуть вислані вам незадовго. Кошти, які надійдуть за оплату навчання,  дадуть нам можливість оплатити роботу вчителів та перенести нашу школу через непросту ситуацію. Нам усім вкрай необхідно втримати школу і громаду в купі, тому дуже просимо про розуміння та співпрацю.

 

З повагою до вас,

 

Дирекція Школи Українознавства
Закінчення 2019-2020 Навчального Року 

Слава Ісусу Христу!

 

Дорогі батьки учнів Школи Українознавства,

 

Щиро надіємося, що всі здорові і перебувають в позитивному настрої.

 

Хочемо вам повідомити, що сьогодні 6го червня ми завершуємо 2019-2020 шкільний рік. Цей рік видався зовсім не простим бо довелося нам всім в мінімально короткі терміни призвичаюватись до нових тимчасових умов життя. На жаль, ми не зможемо провести церемонію останнього дзвоника та закриття шкільного року та прилюдно відзначити наших випускників-матуристів через умови карантину. Однак, ми можемо побажати всім гарного і здорового літа.

 

Висловлюємо подяку всім вчителям та асистентам за їхню невтомну працю з нашою молоддю, а батьківському комітетові за підтримку праці школи.

 

Щодо планів на майбутнє та наступний академічний рік, якщо уряд не дозволить фізично прийти назад до школи то уроки почнуться дистанційно через Zoom. Перший день нового 2020-2021 року планується на 19 вересня, 2020. Впродовж літа будемо тримати вас в контакті, коли нам буде відомо як зможемо поступати в вересні.

 

Щиро дякуємо Вам за співпрацю впродовж навчального року та  бажаємо Вам веселого та здорового літа!

 

З повагою до Вас,

 

Дирекція Школи Українознавства 

 
Іспити 2020го року

 

30го травня 2020 року завершився наш матуральний марафон! 

Заключні іспити проводилися віртуально з допомогою інтернетного зв'язку Zoom


Другим етапом матуральних іспитів була цілком нова форма іспиту - презентація історичного періоду, який би включав розповідь про тогочасну географію України, літературу і культуру. Наші матуристи справились з цим завданням на ВІДМІННО! Їхні презентації чудовою українською мовою були настільки яскраві, продумані і прекрасно оформленні, що багатьох з нас дорослих зачепили до глибини душі! Дякуємо вам за це! 


Окреме дякуємо нашим вчителям-кураторам, які мудро керували процесом, і батькам учнів за таку шалену підтримку і любов! 


Сьогодні ми, як школа, не лише випустили чотирьох випускників, а й чотирьох гідних українців, які сміливо можуть представляти себе і своє коріння світові!Перегляньте знимки ТУТМатуристи, вчителі, дирекція та дорадник Шкільної Ради під час усної матури
Матуральний проєкт - Соломія Козій
Матуральний проєкт - Калина Волошин

Матуральний проєкт - Юрій Федаш

Матуральний проєкт - Катерина Сенькович

Матуристи з своїми батьками, вчителями, дирекцією ШУ та педагогічним дорадником підчас виголошення оцінок та святкування закінчених іспитів

 

Наші матуранти, учителі та дирекція Школи Українознавства:


https://photos.app.goo.gl/gp9KAUnCPbJdyXH16


Учні 11го класу:

 

Калина Волошин

Соломія Козій

Катерина Сенькович

Юрій Федаш

 

Вітаємо та бажаємо успіхів!Великодні Вітання
Дирекція Школи Українознавства 

та 

Батьківський Комітет


вітає всіх учнів, батьків та вчителів 


з Великодними святами.

 

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 

Image result for ukrainian easter pictures

 

 

Хай мир у серці Вашому панує, 

Хай Матір Божа щастя Вам дарує, 

Ісус Христос - здоров'я шле з небес. 

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 

Нехай у цей непевний час, щастя, затишок 

і кріпке здоров'я панує у кожного 

з Вас та Ваших близьких і рідних.

 

Image result for ukrainian easter pictures

 

 

СМАЧНОЇ ПАСКИ!

 

Вітання, дорогі батьки! 

 

Надіємося, що ви всі здорові і пристосувались до нових умов праці і співпраці. Декілька слів про академічні плани нашої школи. 

 

Після он лайн розмови зі всіма вчителями ми вирішили зупинити програму навчання допоки ми не повернемось до школи. Попри це ми не зупиняємо роботи з українським словом. Вчителі і надалі виставлятимуть домашнє завдання, але його формат буде трохи незвичним, тому без вас, дорогі батьки, не обійтись. 

 

1) Для учнів Світлички - 7 класів: кожен вчитель у ВСЛ (Видавництво Старого Лева) обрав і купив електронну книжку, відповідно до віку та інтересів свого класу. В цю суботу імейлом ви отримаєте свій примірник книжки від вчителя із завданням. Всю книжку відразу можна не читати, хіба що дуже сподобалась. На кожну суботу ви будете отримувати один розділ або декілька сторінок, які треба прочитати з дитиною за тиждень і потім виконати домашнє завдання, про яке вас повідомить вчитель. Всі книжки сучасних авторів і дуже подобаються дітям. Наша найбільша мета - це показати дітям, що читання - це радість і задоволення. Дуже просимо допомогти дітям з читанням: почитати разом, маленьких обняти і почитати вголос, зі старшими також обнятись, але попросити почитати дитину (не критикуйте чи підганяйте, а хваліть) - будь-що, щоб тримаючи і читаючи книжку дитині було затишно і тепло. Так ми з вами будемо будувати фундамент любові до читання і особливо українською мовою. Адже користь читання важко перебільшити!

 

Дуже важливо також виконати домашнє завдання і відіслати його вчителеві на імейл/телефон (вчитель дасть точніші інструкції). А ще можна поділитися фотографією як ви читаєте разом чи як виконували домашнє завдання на сторінці нашої школи у Facebook (https://www.facebook.com/groups/713367518737789/). Чекайте імейлів від вчителів.

 

2) Для учнів 8-10 класів. Ви отримуєте домашнє завдання, яке виставляє вчитель на своїй сторінці класів на нашому шкільному сайті. Велике прохання до батьків поцікавитись у дитини про виконання домашнього завдання. Так само як і молодша школа, учнів старшої школи просимо вислати зроблене завдання вчителеві, або також поставити на шкільну сторінку у Facebook.

 

3) Учні 11 класу працюють над своїми матуральними проєктами і готуються до кінцевих іспитів. Вчителі курують процес і асистують учням за допомогою Zoom конференцій. Діти вибрали неймовірно цікаві теми для своїх проєктів, а тому з нетерпінням чекаємо на фінальні роботи.

 

Дорогі батьки, якби раптом хтось захотів підтримати українського книговидавця (в нашому випадку це ВСЛ), то будь ласка зайдіть на сайт (https://starylev.com.ua/bookstore/category--elektronni-knyzhky) і купіть електрону книгу. Ціни справді смішні. Там також є дуже цікаві книжки і для дорослихJ

 

Приємних вам українських читань з вашими дітьми!

 

З повагою,

 

Дирекція Школи Українознавства


Дорогі наші батьки та учні!

 

Надіємося, що всі здорові і в доброму гуморі перебувають у своїх домівках. А якщо когось і зачепила ця хвороба, бажаємо швидкого одужання. Велике вітання також шлемо всім, хто зараз воює з цим вірусом на медичному фронті, зокрема нашій пані Уляні Ганущак. Хай ваші ангели-охоронці ні на мить від вас не відходять!

 

Ми з вчителями активно працюємо над цікавою, легкою і доступною розробкою дистанційного навчання для наших дітей, хоча і поставили собі за мету в першу чергу не перенавантажувати батьків і дітей ще додатковими завданнями он лайн. Попри це, ми не можемо дозволити собі повністю позбавити дітей українського слова. Завдання діти будуть отримувати щосуботи через сторінку свого класу з нашого шкільного сайту http://http://www.ukrainianschoolnyc.org/Class-Pages Будь ласка, допоможіть дітям до наступної суботи виконати завдання

 

Також хочемо запросити вас долучитися до нашої facebook спільноти https://www.facebook.com/groups/713367518737789/


Тут ви зможете знайти поради чим цікавим зайняти дітей під час карантину, які книжки (дитячі/дорослі) почитати і де їх купити, мультфільми і фільми українською мовою і багато іншого.

 

Дуже сумуємо за дітьми і наполегливо просимо притримуватись правил карантину і берегти своє здоров'я і своїх рідних.

 

З повагою,

Дирекція Школи Українознавства

Дорогі батьки!

 

Надіємося, що все у вас добре і всі здорові. Доводимо до вашого відому, що ми починаємо працювати в он лайн режимі, оскільки до школи зможемо повернутись лише 25 квінтя (якщо нічого не зміниться). Вчитель кожного класу викладає завдання на сторінці свого класу в інтереті. (www.ukrainianschoolnyc.org  - під "Академічне" і "Сторінки класів". Такі завдання будуть на кожну суботу аж поки ми не повернемось до школи. 

 

Тим часом, хочемо запропонувати вам та вашим дітям добірку навчальних українськомовних ресурсів

 

1) Для найменших

https://kazky.suspilne.media - аудіоказки, які читають відомі співаки, актори та митці України

https://www.youtube.com/channel/UCpa-I4ppRaNH433rA5GYW9g - З любов’ю до дітей - має багато казок та пісень для дітей

https://www.youtube.com/channel/UCgfYgVkcxfL0eoyYOKJpLWQ - Цікавинки для дітей -  Українська для дітей


2) Для трохи старших

https://www.youtube.com/channel/UCYGYRaYo4QnIiaz6ydn5E2w - Мова. Мультфільми про Лепетуна

https://m.youtube.com/channel/UCYEA0vxmjI8FynI4QRqf64g - Освіта дитини 21 століття + українські мультфільми за віковими категоріями

https://learning.ua - інтерактивне навчання української мови


3) Для старших і зовсім дорослих

Цікаве про Україну

https://ukrainer.net

https://uamodna.com 

https://platfor.ma

https://zbruc.eu

https://kunsht.com.ua


Що послухати українською коли вуха вільні, а руки зайняті

http://radioskovoroda.com/main-podcast

https://platfor.ma/specials/saundtrek-budennosti-pidbirka-podkastiv-dlya-vilnyh-vuh-zajnyatyh-ruk/

 

 Бережіть себе і своїх дітей. 

 


З повагою до вас,

Дирекція Школи Українознавства


Школа закрита на два тижні - до 28 березня

 

 

Дорогі батьки та вчителі,

 

Через оголошення надзвичайного стану штатом Нью-Йорк, Академія Святого Юра закривається на два тижні. Відтак, наша школа також припиняє свою роботу. Надіємось, ми зможемо відновити навчання 28 березня.

 

Тим часом, просимо ретельно мити руки, уникати публічних місць та обережно ставитись до свого здоров‘я. Безпека зайвою не буває.

 

З повагою,

Дирекція Школи Українознавства
Шевченківське Свято - ПЕРЕНЕСЕНО

 

 Дорогі батьки та вчителі,

Доводимо до вашого відома, що ми вимушені перенести Шевченківський концерт, який мав відбутися цієї суботи для того щоб уникнути зайвих ризиків через скупчення великої кількості людей в одному приміщенні. Плануємо перенести на 9 травня, якщо це буде можливо. Замість концерту заняття будуть проводитись у звиклому режимі. Ми пильно стежимо за ситуацією з коронавірусом. Якщо місто Нью-Йорк закриє свої школи на карантин, відповідно і ми закриємо нашу. На разі ми вчимося у звичайному режимі.

 

Хочемо попросити вас нагадати ще раз дітям ретельно і часто мити руки з милом і якщо хтось застудився чи не добре себе почуває, просимо утриматись від поїздки до школи. Зі свого боку ми також вживаємо можливих засобів безпек у школі: протираємо дизінфекуючими серветками робочі місця та просимо дітей не забувати мити руки.

 

Дякуємо вам за співпрацю та вирозуміння.

 

З повагою,

Дирекція Школи Українознавства


Проєкт 'Творчість Тараса Шевченка у дитячих малюнках'


Шановні Батьки та Вчителі Школи Українознавства!

 

Повідомляємо, що в рамках відзначення Шевченківських днів, Міністерство закордонних справ України започатковує комунікаційний проєкт 'Творчість Тараса Шевченка у дитячих малюнках'. Проєкт має за мету продемонструвати дитячі ілюстрації творчості Тараса Шевченка.

 

До участі у проєкті запрошуються учні суботніх шкіл, що функціонують при громадських організаціях закордонних українців, а також учні українських класів загальноосвітніх закладів держави перебування, які проживають за межами України (діти закордонних українців та трудових мігрантів).

 

Малюнки дітей за творами Т. Шевченка, які братимуть участь у проєкті, розміщуватимуть на Facebook сторінках Управління закордонного українства МЗС України (https://www.facebook.com/UAuzuMFA/) та Посольства України в США (https://www.facebook.com/ukr.embassy.usa/).

 

Останній термін направлення фотографій – 10 березня 2020 року.

 

Фотографії малюнків просимо надсилати із зазначенням імені та прізвища учня, назви суботньої/недільної школи, назви твору Т. Шевченка на адресу Посольства:

 

Vladyslava Bondarenko

Embassy of Ukraine in the USA

3350 M Street N.W.

Washington, DC 20007

 

або на електронну адресу vladyslava.bondarenko@mfa.gov.ua

 

Вітається також нешаблонність інтерпретації та оригінальність авторської візії творчості Тараса Шевченка.

 

Художні роботи можна подавати: на аркуші паперу формату А4 (21 на 29 см), без рамки, цифрова версія фотографії малюнка (JPG) або скан-копія малюнка (вимога до скан-копії – розмір А4, 300 dpi, кольорова).

 

Малюнки можна подавати в довільній графічній/живописній формі, виконані олівцями, фарбами, крейдою, фломастером тощо.

 

З повагою до Вас,

 

Дирекція Школи Українознавства

Різдвяний концерт 14-го грудня 2019 рокуhttps://photos.app.goo.gl/emDYVXs1SBVfsj8r8


До вашої уваги - знимки (Юрiй Ант, Юрій Ходак)
та відео (зйомка та монтаж - Андрій Коваль)Благодійнний збір дарунків у Школі Українознавства 14го грудня 2019 року


https://drive.google.com/file/d/1n3qy0qOfL0JLiXiWfvkzud2mnYwISbe-/view?usp=sharing

Дорогі Батьки та Вчителі ШУ


В суботу, 14 грудня у нас у школі буде проходити благодійнний збір дарунків - "Toy Drive".


Це вже шостий рік ми будемо збирати допомогу для дітей в Україні. Ми допомагаємо сім'ям, які постраждали від війни, особливо тим діткам, батьки яких загинули на полі бою. Це будуть для них подарунки. 


У додатку ви знайдете листівку з деталями про цю подію.

Радо приймаються НОВІ:

* ІГРАШКИ

* ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ

* ОДЯГ

* БУДЬ ЩО, АБИ ПРИНЕСЛО ДІТЯМ РАДІСТЬ


14 грудня на першому поверсі будуть сидіти представники від організації Razom і будуть збирати ваші дари для дітей


Звіти команди Razom та фото з подарунками із минулорічних зборів переглядайте в Допомога Дітям Війни та Допомога дітям і родинам захисників України.


Щиро Дякуюємо за вашу співпрацю!

 З повагою до Вас,

Дирекція Школи Українознавства
Вітаємо Шкільну громаду з днем Подяки!

Та нагадуємо що заняття у суботу 30го листопада не відбудуться у честь свята


86-та Річниця Голодомору-Геноцидуhttps://photos.app.goo.gl/ncb6gGQKft4CVaAu6

16-го листопада 2019-го року Школа Українознавства Нью Йорку відзначила 86-ту Річницю Голодомору-Геноциду в Україні 1932-1933 років. Знимки подій перрегляньте ТУТОсінній Карнавал 2 листопада!https://photos.app.goo.gl/iTGCM26k3LMwtmxw9


2го листопада Батьківський Комітет школи організував для учнів молодших класів чудовий Карнавал.

Вдався на славу! До вашої уваги - знимки (Юрiй Ант)
https://photos.app.goo.gl/iTGCM26k3LMwtmxw9


Школа Українознавства ОУА "Самопоміч" у Нью-Йорку 

вітає вас з новим 2019-2020 навчальним роком!https://photos.app.goo.gl/dSfsN5Ah18KisP3o6

Молода Думка

Шановні Батьки!


Повідомляємо Вас, що Хорова Студія "Молода Думка" у новому сезоні 2019-2020 року, розпочинає набір до Молодшої групи- діти від 7 років та

Старшу групу- діти від 9 років.


Програма на сезон Молодшої групи:


*набуття навиків співу у групі дітей

*загальна вокальна та сценічна підготовка

*розучування українських обрядових пісень

*розучування українських дитячих пісень

*участь у концертах


Програма на сезон Старшої групи:


*набуття та удосконалення вокальної техніки

*розучування українських народних, популярних пісень, української духовної музики.

*участь у концертах з хором "Думка"

*участь у концертах та фестивалях


Реєстрація відбудеться 14 вересня о 3:00 годині в нижньому залі церкви Св. Юра за адресою: 30 E 7th Street , New Yourk, NY 10003


Внесок на рік:

за одну дитину- $175

за дві дитини з родини-$300

діти Думкарів- добровільний даток


Дякуємо за співпрацю.


З повагою,


Василь Гречинський

Тетяна Лапковська
Мунулорічне - 2018-2019 навчальний рік


Закінчення 2018-2019го Шкільного Року в Школі Українознавства

ОУА “Самопоміч” Нью-Йоркуhttps://photos.app.goo.gl/J1e2E7hb5qL1ERZw5


8 червня пролунав останній дзвоник в Школі Українознавства ОУА

“Самопоміч” Нью-Йорку 2018-2019 навчального року. Закриються

двері на літні канікули, розбіжаться учні та настане тиша. Ніби й

чекали літа, але з сумом прощються учні з своїми друзями, а

особливо наші випускники. Цього року, 63 учні з 9 шкіл метрополії

Нью-Йорку отримали дипломи, між ними також були наші

випускники. На їхнє місце 14-го вересня прийде нова зміна – учні з

дошкілля – вони стануть першокласниками. Минулого 2018 року у

випускному класі ми мали 14 матурантів, які успішно склали випускні

іспити. Цього року маємо п’ятеро (5) випускників та четверо (4)

матурантів.


Останній день у школі розпочався богослужінням у храмі св. Юра, який

відвідали вся школа. Опісля служби, всі учні, вчителі, батьки та гості

зібралися на офіційне закриття шкільного року, де директор маг. Іван

Макар подякував всім учетелям за успішне проведення навчання,

плідну співпрацю, та побажав приємного літа, а також нагадав

учням, щоб вони далі продовжували розмовляти та читати

українською мовою під час канікул. Директор разом з своїми

заступниками п. Христин Піхманець та п. Талею Даниш подарували

всім вчетелям, асистентам та членам батьківського комітету на чолі з

п. Оксаною Коваль троянди, у знак подяки та співпраці на протязі

шкільного року. Шановна пані Наталя Дума, голова Нью-Йоркського

відділу ОУА “Самопоміч” також привітала дітей з успішним

закінченням року та з гордістю відзначила, яке прекрасне молоде

покоління українців підростає на американській землі, покоління яке

продовжує роботу засіяну ще першими імігнантами з України.


Свято не обійшлося без пісні. Під керівництвом вчительки співу Елі

Романишин та Анастасії Антонів, вчительки літератури, яка

підігравала на фортепіано, учні виконали пісню “Моя Україно”.

Також, випускники подарували школі чуттєву пісню “Прощавай,

Рідна Школо Моя”. На кінець свята, вся школа заспівала гімн

України.

Протягом цього року, багато цікавого відбулося у школі, навчальний

процес вирував, наповнений різноманітними подіями та

співпрацями. Від урочистого відзначення пам”яті Голодомору, де

щорічно учні викладають стебла пшениці у Храмі св. Патрика на 5-й

авеню, під час молебню, де присутні українські та американські

політичні діячі до великого та гучного Різдвяного концерту, дня

вшанування пам”яті героїв Майдану, дня пам”яті Тараса Шевченка,

виконання гаїлок коло храму св. Юра на Великдень, Перша Сповідь

та Урочисте Причастя, День синьо-жовтих кольорів та української

символіки.

Вчителі та адміністратори, за підтримки батьківського комітету

приділяють зусилля, час і увагу учням з наміром і надією виховати

освічених та свідомих громадян українського походження. Тому,

разом з традиційною навчальною програмою, Школа влаштовує

культурні, мистецькі й розважальні заходи та приймає участь у

суспільних акціях.


Наша Школа розпочала співпрацю з Львівською обласною бібліотекою

для дітей (https://lodb.org.ua), яка провела для нас відео-семінар про

молоді роки Тараса Шевченка, а також дала нам можливість шукути

матеріали у їхній он-лайн бібліяифотеці.

Цього року стало можливим для наших учнів складати іспит із знання

української мови (Ukrainіаn Proficiency Exam) в Нью-Йоркському

Університеті (NYU) для отримання університетських кредитів, будучи

в старших класах (high school), цей іспит оплачується батьками.

Школа також присвячує час благодійній роботі. Щороку, у грудні місяці,

ми співпрацюємо з організацією Razom, беручи участь у проекті “Toy

Drive” ( https://razomforukraine.org/toydriveend2018/ ), де збидаємо,

одяг, іграшки та шкільні приладдя, щоб надіслати подарунки дітям в

Україні на Різдвяні свята.  Весною, цього року, також брали участь у

благодійній акції, де збирали одяг та інші необхідні речі для дитячого

притулку в Полтаві.


Ми активно залучаємо наших дітей до різних культурних та літературних

подій: пишемо писанки, відвідуємо український музей, запрошуємо

колядників з вертепом з Village Voices, читаємо поезію зі Сергієм

Жаданом та навіть розмовляємо про політику з Андрієм Парубієм.

Ми віримо, що такі заходи допоможуть нашим дітям та їх батькам

підтримувати тісні зв’язки з Україною, нашою мовою та культурою.

Школа Українознавства ОУА «Самопоміч» у Нью-Йорку існує вже понад

65 років завдяки праці й підтримці сотень попередніх вчителів,

адміністраторів та батьків. Слід згадати також, постійну духовну опіку

всечесніших отців церкви св. Юра, a також фінансову підтримку

товариства «Самопоміч».


Навчання відбувається по суботах, з 9-ої ранку до 1-oї пополудні. Школа

знаходиться за адресою 215 E. 6th Street, New York, N.Y. 10003.


Автор статті: маг. Іван Макар, Директор Школи, та маг. Валентина Глуша, вчитель Історії України.

Автор фото: Андрій Коваль
1 червня 2019 року - Матуральний Бенкет у школі українознавстваhttps://photos.app.goo.gl/WueNrENxhWfMprcU8


1 червня 2019 року у Йонкерсі відбувся Матуральний Бенкет шкіл українознавства метрополії Нью Йорку. Серед матурантів - випускники школи українознавства Самопоміч Нью Йорк


1 червня - День синьо-жовтих кольорів та української символіки!
https://photos.app.goo.gl/fjt2CFdJM3P5w6K96


1 червня - Прогулька в Український Музей - старші класи


1го червня старші класи (8, 9, 10) йдуть зі своїми вчителями о 12:00 год. до Українського Музею оглянути виставку "Українське Коло - до 100 річчя Визвольних Змагань 1917-1921"


http://www.ukrainianmuseum.org/ex_190407FullCircle.html
8 червня - Закінчення навчального року


Просимо дітей одягнути вишиванкиЗ пошаною до Вас,

Дирекція Школи Українознавства

Допомога для сирітХристос Воскрес!


З благословенням пароха церкви св. Юра  о. Єміліяна, Марійська Дружина проводить збір речей: одяг, взуття, ігри, канцелярські товари, олівці, фломастери, ручки для дітей сиріт і потребуючих хворих дітей, якими опікуються отці василіяни ( монастир св. Онуфрія, м Львів) які будуть в літньому таборі при монастирі.


Якщо ви маєте такі речі і жертвене серце, приносіть в час фестивалю до столу Марійської Дружини або в суботу, 1 червня до школи.


З повагою до Вас,


Дирекція ШУ

А вже весна скресла...https://photos.app.goo.gl/n3CAt7NqJ1tcbRkB8


На Великдень 28го квітня 2019 року, під керівництвом п. Христі Горської-Макар дівчатка школи знову продемонстрували українській громаді стародавню українську Великодню традицію виведення гагілок (гаївок). Знимки можна перреглянути ТУТ
https://photos.app.goo.gl/n3CAt7NqJ1tcbRkB8
Свято Писанки у Школі Українознавства


https://photos.app.goo.gl/U4UwynmHGYJvwRiN6


Ось уже традиційно, з наближенням Великодніх свят "Світличка" радо відгукується на запрошення від осередку СУМ та Школи Українознавства на свято "Розпис Писанки". Наші наймолодші школярики були в захоплені, що разом, гуртом, з усім класом ми прийшли "у гості"!

У теплій, домашній атмосфері, під супровід української музики діти мали змогу виготовити писанки власноруч використовуючи різні матеріали (фарби, наліпки, кольоровий папір, віск). Тепла, гостинна атмосфера під час спілкування, традиційні українські страви, додавали святкового настрою! Знимки до Вашої уваги ТУТ


Дякуємо організаторам!

Дирекція Школи Українознавства

та

Батьківський Комітет


вітає всіх учнів, батьків та вчителів

з Великодними святами!


Христос Воскрес! Воістину Воскрес!


Image result for ukrainian easter picturesХай мир у серці Вашому панує,

Хай Матір Божа щастя Вам дарує,

Ісус Христос - здоров'я шле з небес.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Пригадуємо Вам що з огляду Великодних свят,

навчання в Школі не відбудеться

в суботу, 20 квітня  та в суботу, 27-го квітня, 2019р.   


Навчання розпочнеться 4-го травня.

Запрошуємо всіх на Гагілки у виконанні наших учнів, які відбудуться після Богослужіння

з дванадцятої години дня на Великдень, 28-го квітня перед церквою Св. Юра.


Ласкаво просимо всіх до участи в цій веселій

Великодній традиції.


Image result for ukrainian easter pictures


СМАЧНОЇ ПАСКИ!


Тарасова Веснаhttps://photos.app.goo.gl/TqEpH2xVHhgBXjZE7Навесні ти народився — навесні,

Як вкривали землю проліски рясні,

Як струмочки збігали з гір,

І бруньки нам дурманили зір.

Як співали в садах солов'ї,

Оживали поля і гаї,

Як з небес веселкових заграв

Промінь сонця тепло дарував.


    Cубота 9 березня 2019р. Березень – це місяць Тараса Шевченка, великого українського поета, письменника та художника. Його внесок в українську культуру та літературу та його геніальність були також відомі за кордонами України.

 

   205 років з його дня народження українці по всому світу відзначають силу його слова. Шевченко залишається актуальним у XXI столітті. Його “Кобзар” – друга книжка після Біблії у сум”ї кожного свідомого українця.

У Нью-Йорку на честь Тараса Шевченка також відбулося чимало заходів. В Українському Інституті Америки пройшли три Шевченківські конференції про вшанування творів Кобзаря. Український драматичний театр в Нью Йорку народного артиста України Івана Бернацького представив виставу “Катерина”.

 

   У Школі Українознавства ОУА Самопоміч Нью-Йорку також відбулося щорічне Шевченківське Свято, де свої виступи показили учні від Світлички та до 11 класу. Свято розпочалося урочистим зверненням директора школи маг. Івана Макара до учнів, батьків та гостей, серез яких були п. Дума, голова товариства “Самопоміч” та спонсор нашої школи та настоятель храму Св. Юра отець Еміліан Дорош, з такими словами: “В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам”ятає і шанує людство. До них належать і ім”я великого українського поета Тараса Шевченка. Увесь свій могутній талант він присвятив служінню українському народові.”

 

   У виконанні учні школи лунали вірші “Тополя”, “Вічне слово Тараса”, “Уклін тобі Тарасе”, пісні “Бандуристе Орле Сизий”, “Мій Рідний Край”, “Мова рідна”, цікаві факти про життя Кобзаря. Захоплючу сценку приготували учні 9-10 класів “Жінки в житті Шевченка” під керівництвом опікунів класів п. Олі Матвіїшин та п. Анастасія Антонів. Дівчата, граючи ролі жінок Шевченка, мали одяг притаманний тій країні, звідки походила та чи інша красуня. Зокрема, з Німеннини, Польщі, царської Росії ну і звичайно з коханої України.


Учні під керівництвом п. Елі Романишин, вчительки співу та деригентки та п. Анастасії Антонів, вчительки літератури, яка грала на фортепіано, наповнили концертний зал музикою та співом. Ведучою концерту була п. Валентина Глушак, вчетелька історії України.  

 

На закінчення, учнів 2-7 класів виконали прекрасну пісню “Тарасова Весна”:

 

Ой, Тарасе, батьку наш,

Прийде, прийде ще той час,

І прокинеться люд наш від сну,

І зустріне бажану весну.

 

   Вся школа та гості свята завпівали невмиручий “Заповіт” українського Генія Тараса Г. Шевченка, який завжди підтримував і підтримуватиме нас, додаватиме наснаги. Тож нехай “Заповіт” Великого Кобзаря стане заповітом для нас – зберегти мову народу, його звичаї, його пісні й пронести все це через віки.

 


Знимки зі свята перегляньте
ТУТ

Відео зі свята перегляньте ТУТ


Розповідь - Валентина Глушак

Знимки та відео - Андрій Коваль

 

Збір речей у школі для хворих дітей в Україні - 23го березняШановні Батьки,


Ми отримала вістку від сестри Дії яка працювала в нас в ц Юра декілька років, в канцеляріі, в церкві і в школі. Тепер сестра є в монастирі сестер василіянок у Полтаві і опікуються вона дітьми з ДЦП ( дітьми які мають параліч). Марійська дружина при ц св Юра старається допомогти цим дітям зібрати іграшки, конструктори, одяг ітд. Просять наших батьків та вчителів долучитися до збірки. Висилаємо інфовід сестри:


Ще раз дякую за Вашу жертовність за зв'язок, а тепер до потреби. Це хлопчики і дівчатка  різного віку від 1 року до 16 років, переважно з неповних сімей, сироти а є і такі що дідусь або бабуся їх виховує. То  можна щось з одягу, взуття, а з канцелярії можна щось таке що би розвивати дрібну моторику рук, можна квілінг, розмальовки, мягкий пластилін, мягкі геометричні фігури, різної форми розвиваючі книжки, різні звірята... і все в такому плані було би дуже добре для дітей. Бо я переважно роблю з дітьми різного роду аплікації, це те що нам під силу, бо не дуже є з чого. Буду дуже вдячна за не байдужість. Ще хочу сказати що той хто ділиться своїм кусочком хліба той збере повний кошик... Ще раз дякую.


Ось інформація

6 хлопчиків 7-9 років ,

5 хл. 12-14 років.

8 дівчаток 6 - 10 років,

4 дівчинки  11 -14 років.

8 маленьких дітей  3 -4 роки , бо на дуже малесеньких то там свої  ортопедичні корсетики, повязки. Вибачте якщо це трохи компліковано...


Ще адресa:

Святоуспенський Монастир

С. ДІЯ ЗАГУРСЬКА

Ву. Коцюбинського, 22

Полтава

Україна

36039


В цю суботу, 23 березня, з 9:00 - 1:00 при вході до школи члени Марійської дружини будуть прймати пожертви. Просимо включитися до цієї благодійної акції та вашою жертвеністю збагатити життя цим дітям.


З повагою до Вас,


Дирекція ШУ


Урочисте Святе Причастя відбудеться 5го травня 2019 рокуСвяте Причастя

Урочисте Святе Причастя відбудеться 5го травня 2019 року (сповідь 4го травня), дітей готуватиме о. Себастіян Бондаренко,ЧССВ


Більше інформацій про реєстрацію та проведення свята опубліковано ТУТ

Шевченківське Свято!


https://drive.google.com/file/d/16MVDowqNC2VXV4oToTZrLsOUCA7f9Dhp/view?usp=sharing


У суботу 9 березня, 2019р. відбудеться концерт учнів

Школи Українознавства «ОУА» Самопоміч,

присвячений 205-ій річниці від дня народження

великого українського кобзаря Тараса Шевченка.

Шкільне свято представлятиме відомі твори Шевченка у

виконанні учнів. Добровільний Даток: $10


Концерт починатиметься об 11-ій годині рано, в шкільній

аудиторії Академії св. Юра, 215 схід 6-та вулиця.


Запрошуємо всю громаду до участи!


З повагою,

Дирекція Школи Українознавства
У пам’ять про небесну сотню


https://photos.app.goo.gl/JVz8bkR7sEUnPQwa8


Школа віддала честь загиблим на Майдані 5 років тому.... знимки / відеоА сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров´ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..


Й заплакав Бог,побачивши загін:

Спереду — сотник ,молодий,вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній-сивий-сивий..


І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…


Людмила Максимлюк (21.02 2014)

Різдвяні Вітання


Дорогі  Вчителі та Батьки учнів Школи Українознавства!

З нагоди прийдешіх Різдвяних Свят Дирекція Школи Українознавства хоче подякувати всім вчителям та батькам за тісну співпрацю впродовж шкільного року та побажати кріпкого здоровя, багато щастя та всіх Божих ласк Вам та Вашим родинам.

Хай Різдво з тим завітає,

Чого серце забажає.

Хай несе у кожну хату

Щастя, радості багато,

Хай смачна кутя Вам вдасться,

Хай в сім’ї панує щастя.

Щоб весела коляда

В хату радість принесла.

Христос рождається!Христос Родився!   Славімо Його!

Веселих Свят!

З повагою до Вас,

Дирекція  Школи Українознавства
 

Святий Миколай у Школі Українознавстваhttps://photos.app.goo.gl/PHVeGEN3XRBaGD6b922-го грудня Cв. Миколай завітав зі своїм ангелом до школи роздати подарунки чемним дітям Світлички

Дорогі  Вчителі та Батьки учнів Школи Українознавства!

Дирекція  Школи Українознавства хоче подякувати всім вчителям за підготовку учнів до виступу на Різдвяному Концерті та за допомогу у переведення програми. Учні гарно виступили і це завдяки вашій невтомній праці. Зокрема складаємо подяку вчительці співу, п. Елі Романишин, за чудові колядки у виконанні наших учнів, п. Анастасії Антонів за пригравання на фортеп'яні, п. Анастасії Барабаш за переведення програми, та вчителям старших клас на чолі з п. Олею Матвіїшин за представлення цікавого Вертепу.


Дякуємо!


Також дякуємо Батьківському Комітетові на чолі з  п. Оксаною Коваль та всім батькам, котрі влаштували перекуску та підготовили залю до концерту. Ваші зусилля не пройшли даремно, бо концерт вдався на славу. Дякуємо!Знов, щиро дякуємо всім!З повагою до Вас,

Дирекція Школи Українознавства

Свято Різдва у Школі Українознавства ОУА “Самопоміч”https://photos.app.goo.gl/9PF11aSxSbShZVvv7


Нью-Йорк. 15 грудня 2018 р.
Автор статті: Анастасія Барабаш.
Фото: Андрій Ничка

Y Школі Українознавства ОУА “Самопоміч” у Нью-Йорку відбувся різдвяний концерт. Свято Різдва завжди дарує любов і ласку до Христа. Це найбільше земне свято, свято миру і добра. З кожним роком наша школа все більше поповнюється дітьми. Це маленька Україна. І завдяки цьому, цей концерт перетворюється у магічне дійство, яке наповнює шкільну атмосферу святковим духом.


Розпочався концерт вітальним словом від директора школи, мгр. Івана Макара, до дітей, батьків та всіх присутніх. Пан І.Макар висловив подяку ОУА “Самопоміч,” пані Наталі Думі, голові Нью-Йоркського відділу ОУА та іншим членам управи товариства “Самопоміч”, пароху церкви Святого Юра та отцям Василіанам за їхню підтримку, також батькам та батьківському комітету, який очолює пані Оксана Коваль, за їхню допомогу в організації проведення концерту, і також усім вчителям. На святі, школа була рада вітати Владику Павла Хомницького та преподобних отців. Директор засвітив різдвяні вогники, як символ пам’яті, про загиблих вояків на сході з Росією, та на честь полонених українських моряків і про те, що ми їх пам’ятаємо у цей різдвяний час.Різдвяний концерт був сповнений чарівної коляди, новорічними піснями та театралізованими дійствами від учнів “Світлички” і до 11 класу. Всі вчителі ретельно готувалися з дітьми, щоб створити святковий і неперевершений настрій. Адже в залі були присутні батьки, які з нетерпінням чекали виступу своїх дітей. Диригувала учням вчителька співу пані Еля Романишин під музичний супровід пані Анастасії Антонів, від наймолодших вихованців “Світлички”, які порадували всіх веселими піснями до


найстарших учнів школи, які підготували вертеп. Цього року, як і в минулі роки, вчителька української мови, пані Оля Матвіїшин, сумлінно і невтомно працювала разом з учнями 8-11 класів, щоб відтворити давню українську різдвяну традицію, вертеп. Ще з однією сценкою до пісеньки про ялинку виступили учні 5 класу під керівництвом вчительки пані Галини Дорожинської, а також продемонстрували ялинкові прикраси, які виготовили власноруч. На сцені пролунало багато інших колядок, щедрівок, пісень та віршиків, а шкільний хор виконав коляду “В різдвяну ніч”. Програму провела пані Анастасія Барабаш, учителька культури.Завершився різдвяний концерт побажаннями веселих свят від пана І. Макара та колядою “Бог Предвічний,” яку заколядували учні всієї школи і усі присутні в залі.


Фотографії можна переглянути ТУТ