2020-2021 Навчальний Рік - Учителька п. Ярина Глум (Е-пошта yaryna.glum@ukrainianschoolnyc.org)


Вітаємо Вас у дошкіллі!

Завдання на 27 березня
1. Повторіть місяці осені і зими. Виконайте вправу 1 на стор 123.
2. Виконайте вправу 6 на стор 125 і вишліть мені знимку.
3. У клітинках вправи 10, чи у місці для домашнього завдання, напишіть усі літери,  які ми вивчили і порахуйте їх. Також, подумайте, яке найдовше слово ви пам'ятаєте, що ми читали і напишіть його. Замість найдовшого слова, можна написати будь-яке слово, що вам дуже подобається, чи навіть словосполучення, чи речення. Вишліть мені знимку виконаної вправи.


Завдання на 20 березня
1. Перегляньте мультфільм "Фарбований Лис":
Попросіть дитину дати відповіді на питання вправи 12 на стор 121. Розмалюйте і вишліть мені малюнки до цієї казки.  Можна не розмальовувати малюнок на стор 121, а намалювати свого лиса.
2. На уроці ми говорили про погоду і як її можна намалювати. Попросіть дитину намалювати погоду днів цього тижня і описати Вам її. Можна вибрати якийсь один день, або намалювати усі дні.
3. На уроці ми прочитали слова до вправи з роздруківки "Читання" . Прочитайте три речення цієї вправи і з'єднайте їх з відповідними малюнками. Вишліть мені знимку. 


Завдпння на 13 березня
1. Виконайте вправу 2 на сторінці 116. Вишліть мені ваші малюнки.
2. Закінчіть вправу 5 на сторінці 118. 
3. Виконайте вправу 8 на сторінці 120. Слова ці є у вправі 7.

Завдання на 6 березня
1. Практикуйте читання слів вправи 5 на стор 109.
2. Виконайте вправу 6 на стор 110. Вишліть мені знимку виконаної вправи.
 Ми будемо говорити про неї на занятті. 
3.Виконайте вправу 10 на стор 113.
4. Прочитайте дитині вірш "Падав сніг на поріг". Попросіть дитину відповісти на питання
 до цієї вправи, вигадати і намалювати пиріг, який би він/вона хотіли спекти. 
Вишліть мені знимку вашого пирога. (вправи 11 та 12 на стор 114)
У класі будемо хвалитися своїми пирогами. 


Завдання на 27 лютого
1. Практикуйте читання складів з вправи 2 на сторінці 100.
2. Закінчіть вправу 6 на сторінці 102. Виконайте вправу 7.
3. Вишліть мені знимку вашої рибки (вправа 5 на стор 101)
4. Перегляньте мультфільми "Рукавичка":
та
Попросіть дитину відповісти на питання до вправи 8 на стор 103. Розмалюйте  звірят, які оселилися в рукавичці (стор 105), витніть їх і вклейте на рукавичку на стор 103. Вишліть мені знимку вашої аплікації.


Завдання на 20 лютого
1. Вправа 2 на стор. 92. Попросіть дитину описати Вам і намалювати свої улюблені рукавички і шалик. Допоможіть дитині підібрати якомога більше слів, щоб описати їх. Наприклад, теплі, м'які, вовняні, якого вони кольору... Вишліть мені знимку цієї вправи.
2. Практикуйте читання складів вправи 3 на стор 93.
3. Виконайте вправи 8 і 9 на стор. 95 і 96.
4. Вправа 11 на стор 97. Перегляньте мультфільм-казку "Песик і його місячні друзі":  
  
Попросіть дитину придумати і намалювати зореліт, який би він/вона збудували, щоб полетіти на Місяць. Також, поміркуйте, що треба було б взяти у мандрівку на Місяць. На нашому занятті ми будемо описувати наші ракети. Вишліть мені ваші малюнки.

Завдання на 13 лютого
1. На уроці ми читали перших 10 слів з вправи 3 на стор 88. Ваші діти МОЛОДЦІ !!!  Практикуйте читання цих слів вдома. Попросіть дитину вибрати і допоможіть їй/йому прочитати ще додаткові 3 слова з цієї вправи. Обведіть ці слова і вишліть мені знимку цієї вправи. У класі ми будемо хвалитися, хто, які ще додаткові слова прочитав. Можна прочитати і усі слова, але не обов'язково.
2. Попросіть дитину закінчити вправу 7 на сторінці 90 і вишліть мені знимку малюнку. Якщо маєте знимку сніговика, якого ви зліпили цього року, то теж вишліть. Ми будемо у класі про це говорити. 
3. Вправа 8 на стор 91. Попросіть дитину вибрати і написати 3 слова, які ми вчилися читати, але інші, ніж він/вона написали попередньої суботи. Дитина не має з голови вміти писати ті слова, допоможіть їй/йому знайти у зошиті слова, прочитати їх і переписати. Вишліть мені знимку.

Завдання на 6 лютого
1. На нашому занятті ми читали "казку" Ліс (вправа 3 на стор 81). Попросіть дитину переповісти Вам про кого, чи про що ця казка. Тоді разом з дитиною прочитайте її знову. 
2. Попросіть дитину пригадати свою улюблену ялинкову прикрасу, намалювати її і розказати Вам про неї якомога більше деталей. Наприклад, чи вона велика, чи легенька, з чого зроблена, яких кольорів... Вишліть мені знимки малюнків.
3. На стор 83 на нижніх рядках вправи 6 попросіть дитину вибрати і написати будь-які 3 слова, що ми вчилися читати. Наприклад, СО-ВА, ЛІС, МА-МА. Дитина не має з голови вміти писати ті слова, допоможіть їй/йому знайти у зошиті слова, прочитати їх і переписати. Вишліть мені знимки цієї вправи, ми будемо хвалитись, як гарно вміємо писати і читати. Не забудьте підписати цю вправу.

Завдання на 30 січня
1. Прочитайте дитині вірш "Ялинка" на стор. 74 (вправа 1 з уроку 12). Попросіть дитину розказати Вам, про що і про кого йдеться у вірші, куди пішов хлопчик, кого він зустрів у лісі, чому зайчик сварився з хлопчиком.
На уроці діти почали малювати ялинку для зайчика (вправа 2 на стор 75). Вишліть мені ваші малюнки, ми будемо про них говорити на наступному занятті.
2. Практикуйте з дитиною читання складів з вправи 3 на стор. 76.
3. Опрацюйте вправу 5 а стор 76. Розгляньте і назвіть усі зображення, прочитайте дитині слова, тоді разом спробуйте прочитати склади і утворити слова. 
4. Виконайте вправу 7 на стор. 77 і вишліть її мені.  Дехто вже встиг її виконати ще на нашому занятті


Завдання на 19 грудня
1. Практикуйте читання складів з вправи 2 на сторінці 63. 
2. Виконайте вправу 5 на сторінці 64. Вишліть мені Ваші малюнки.
3. Виконайте вправу 7 на сторінці 65. 


Завдання на 12 грудня
1. Опрацюйте з дитиною чистомовки вправи 4 на сторінці 56. Розгляньте малюнок. Чи пам'ятаєте, як називається дівчинка? (ми говорили про це на уроці, дівчинка називається Ніна). Як називаються ці квіти? Прочитайте дитині чистомовки ( усі 4 стрічки), тоді разом з дитиною прочитайте початок кожного рядочка (лише СА-СА-СА, СІ-СІ-СІ, СУ-СУ-СУ та СИ-СИ-СИ) і скажіть їй продовження. Накінець, разом з дитиною прочитайте склади, почніть казати продовження рядка, заохочуючи дитину пригадати закінчення. 
2. Практикуйте читання складів та слів вправи 5 на сторінці 57. Дитина не має вміти самостійно читати усі склади і слова. Читайте дитині склади і слова і нехай вона повторює за Вами, тоді запропонуйте прочитати їх разом. 
3. Виконайте вправу 6 на сторінці 57 та вправу 9 на сторінці 59.
4. Якщо маєте час та бажання, прочитайте дитині казку Івана Франка "Їжак і Заєць"  і опрацюйте вправу 10 на сторінці 60:
 https://mala.storinka.org/заєць-та-їжак-іван-франко-збірка-казок-коли-ще-звірі-говорили.html


Завдання на 5 грудня
1. Опрацюйте з дитиною чистомовки вправи 4 з уроку 8 (сторінка 49). Розгляньте малюнок. Хто то скаче на коні? Прочитайте дитині чистомовки ( усі 7 стрічок), тоді разом з дитиною прочитайте початок кожного рядочка (лише НІ-НІ-НІ та І-І-І) і скажіть їй продовження. Накінець, разом з дитиною прочитайте склади, почніть казати продовження цього рядка, заохочуючи дитину пригадати закінчення. 
Не треба запам'ятовувати чистомовки.  
2. Вправа 7. Створіть своє осіннє звірятко. Вишліть мені знимку вашої аплікації, чи малюнку. Ось, наприклад, метелик Емми:

3.Перегляньте з дитиною мультфільм-казку "Їжачок і соловейко":
https://www.youtube.com/watch?v=Db7KQA0B2oc&ab_channel
Попросіть дитину відповісти на запитання до вправи 8 (сторінка 52)

Завдання на 21 листопада
1. Перегляньте мультфільм "Сонячний коровай":

https://www.youtube.com/watch?v=A4Mlw81A_UA&ab_channel=Ukranimaua

 Попросіть дитину розказати Вам про цей мультфільм. Чим він подібний до казки "Колобок"? Куди втікло тісто? Хто спік сонячний коровай? Що потрібно, щоб замісити тісто? Намалюйте свій коровай, оздобте його ягодами, горіхами, чоколядою, чи іншими смаколиками і вишліть мені свої малюнки.
2. Повторіть з дитиною місяці осені. Що цікавого відбувається кожного місяця?
                   

3. Практикуйте з дитиною читання складів МА, МО, МУ, МИ, АМ, ОМ, УМ, ИМ, НА, НО, НУ, НИ, АН, ОН, УН, ИН.


Завдання на 14 листопада
Наступної суботи ми будемо продовжувати працювати з уроком 7. 
У нашому зошиті, як Ви вже знаєте, кожен урок передбачає вивчення нової літери. Оскільки наші уроки дуже короткі цього року і ми не маємо досить часу практикувати складання/читання складів з новими буквами, то думаю, що буде краще, якщо деякі уроки ми розділимо на 2 тижні. 
Дуже прошу Вас вправляти з дитиною вдома читання складів.
1. Опрацюйте з дитиною вправу 1 з уроку 7 (попросіть дитину відповісти на питання до вправи, описати 
Вам осінній парк, чи ліс, чим осінь відрізняється від літа...)
2. Вправа 2 з уроку 7 (намалюйте свій листопад). Допоможіть дитині скласти розповідь про свій малюнок. 
Вишліть мені Ваші малюнки. Ми будемо про них говорити на початку нашого уроку.
3. Опрацюйте з дитиною вправу 4. Спочатку попросіть дитину розглянути малюнок і сказати, 
що роблять діти, де вони збирають гриби...Прочитайте дитині чистомовки, тоді разом з дитиною 
прочитайте початок кожного рядочка (склади) і скажіть їй продовження. Накінець, разом з дитиною 
прочитайте склади, почніть казати продовження цього рядка, заохочуючи дитину пригадати закінчення. 
Не треба запам'ятовувати чистомовки. 

Завдання на 31 жовтня
    Шановні батьки, як Ви і пропонували, нехай наступної суботи (31 жовтня) діти вберуть свої костюми. Попросіть дітей намалювати свій костюм і розповісти/описати його. Вишліть мені  Ваші малюнки. Ми почнемо наш урок з розповідей про наші костюми.
1. Виконайте вправу 6 з уроку 5.
2. Відгадайте загадки (вправа 7) та намалюйте хмарки і вітер (вправа 8 з уроку 5).


Завдання на 24 жовтня
1. Вправа 2 з уроку 5. На уроці діти розмалювали їжачка і домалювали йому листочків на голочках. Поговоріть з дитиною про осінь і, зокрема, про місяць жовтень. Попросіть дитину вибрати пару листочків, які впали з дерева і вклеїти їх на малюнок вправи 2. Вишліть мені знимки ваших аплікацій.
2. Практикуйте читання складів МА, МО, МУ, АМ, ОМ, УМ (вправа 3).
3. Перегляньте мультфільм-казку "Мед для мами":
https://www.youtube.com/watch?v=W0GH6L_MdNM
Розмалюйте та вишліть мені малюнки з вправи 9. 

Пригадую, що наступної суботи (24 жовтня) ми будемо продовжувати працювати з уроком №5.
Я вишлю Вам додаткову роздруківку для нашого уроку.


Завдання на 17 жовтня
1. Опрацюйте з дитиною вправи 1 і 2 з уроку №4. Попросіть дитину намалювати смачну грушку, сливку, виноград, чи яблуко ( вправа 2) і описати Вам її/його. Вишліть мені малюнки, ми будемо про них говорити у класі.
2. Практикуйте читати літери з наших чистомовок (вправа 4)
3. Прочитайте дитині вірш "Ходить гарбуз по городу" (вправа 6) та перегляньте мультфільм/пісню: 
https://www.youtube.com/watch?v=QLNRbUsVHAM&ab_channel=%D0%97%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%27%D1%8E%D0%B4%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%94%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96%D0%BF%D1%96%D1%81%D0%BD%D1%96

Попросіть дитину назвати усіх гарбузових родичів. Де вони ростуть? Як вони ростуть? Чи у землі, чи на землі, чи на кущах?
4. Виконайте вправу 8 та вишліть  мені "гарбузову сім'ю".


Завдання на 10 жовтня
1. Опрацюйте з дитиною чистомовки (вправа 3 з уроку 3 ). Спочатку прочитайте чистомовки дитині (усі 3 рядочки), тоді прочитайте початок кожної стрічки ( У-У-У, А-А-А) разом з дитиною і скажіть їй закінчення, а за третім разом попросіть дитину самостійно прочитати початок кожного рядочку (У-У-У, А-А-А) і разом пригадайте їх закінчення.
2. У вправі 4 ("Учитель є у зайчика...") знайдіть і абведіть усі літери У.
3. Виконайте вправу 7 ("Знайдіть відмінності...") і вишліть мені знимку цієї вправи на
yaryna.glum@ukrainianschoolnyc.org
4. Попросіть дитину розказати Вам казку про Лисичку і Рака (ту, що ми слухали у класі). Це вправа 8 з уроку 3. Чому лисичка насміхалася з рака? Чи гарно кепкувати з молодшого, слабшого? Як рак провчив лисичку? Як би ви описали лисичку?
5. Письмо літери У.Завдання на 3 жовтня
1. Опрацюйте вправу 4 з Уроку 2 (чистомовки про двох сірих котиків, які ми вчили у класі). Дитина не має їх знати/вчити напам'ять. Спочатку прочитайте чистомовки дитині (усі 3 рядочки), тоді прочитайте початок кожної стрічки ( А-А-А) разом з дитиною і скажіть їй закінчення, а за третім разом попросіть дитину самостійно прочитати початок кожного рядочку (А-А-А) і разом пригадайте їх закінчення.
2. Виконайте вправу 6 (мрія акули і астронавта). Попросіть дитину розповісти про свій малюнок. Вишліть мені знимку малюку на yaryna.glum@ukrainianschoolnyc.org   (не забудьте підписати малюнки). Наступрої суботи ми будемо говорити про наші малюнки.
3. Виконайте вправу 8 (Що наплутав художник?). 
4. Письмо літери А (ст. 9). 


Завдання на 26 вересня
    1. Попросіть дитину вибрати і намалювати одну з своїх улюблених забавок. Це може бути м'яка забавка, машинка, чи якась фігурка. Важливо, щоб це було щось, що дитина має і любить вже певний час, щось важливе для неї/нього. Також, попросіть дитину розповісти Вам про цю забавку/річ. Підпишіть малюнки та вишліть мені на е-адресу    yaryna.glum@ukrainianschoolnyc.org.
Наступної суботи ми будемо говорити про ці малюнки.
Ось, наприклад, малюнок Емми "Свинка Пеппа":

    У четвер я вишлю Вам запрошення на суботній урок та у додатку копію Уроку 2 з нашого зошита. Якщо можливо, то роздрукуйте ці сторінки перед уроком. Подбайте, щоб дитина мала на уроці кольорові олівці, чи крайонси.
    Дякую Вам за співпрацю!
    Якщо маєте питання, чи пропозиції, звертайтеся: yaryna.glum@ukrainianschoolnyc.org , чи     718-207-7148